אנשים משתפים 5

 שלום,

השתתפתי בסוף שבוע של סמינר הו’אופונופונו כגחמה מכיוון שהרגשתי שזה הדבר הנכון לעשות.

התחלתי לתרגל הו’אופונופונו מיד אחר שהאימון הסתיים. חודשיים לאחר מכן שמעתי השראה האומרת לי שזה בסדר לעזוב את העבודה בחברה שעבדתי בה ולפתוח חנות פרחים. הייתי כל כך מוכנה ושמחה לעזוב את עבודתי אבל להתחיל עסק של חנות פרחים מאפס?
חשבתי שכולם יחשבו שאני משוגעת! אבל כשעזבתי את העבודה המאוד מתגמלת והבטוחה שלי בסן פרנסיסקו, הבוס שלי אמר, “וואו, זה נהדר מה שאת עושה. הלוואי וגם אני הייתי עושה זאת”.
לא סיפרתי לאף אחד שזה בעצם לא היה חלום שלי ואין לי שום ניסיון בקמעונאות וגם דרך אגב, שום ניסיון בתעשיית הפרחים. עם תואר לעסקים וקופת חיסכון קטנה מצאתי מקום מתאים לפתיחת החנות פרחים שלי, ליצור אותו מכלום.

תוך שבועות מפתיחת החנות, לקוחות התחילו לומר לי משפטים כמו “אני לא רוצה לעזוב את החנות. מרגיש כל כך טוב להיות כאן”, ו”את כל כך מתאימה לעבוד עם פרחים. האם עברת הכשרה בפריז?”
הייתי צוחקת וחושבת לעצמי כיצד להסביר להם שאין לי שום הכשרה או ניסיון בתחום?הייתי עדיין במקום שלנסות ללמוד את השמות של כל הפרחים. הסוד שלי לעסק הפרחים היה לנקות עם הו’אופונופונו לפני פתיחה, תוך כדי עבודה ואחרי שהחנות נסגרה.
אני מנקה בדרכי לשוק הפרחים של סן פרנסיסקו. מצאתי שאני לא זקוקה לרשימת פרחים לקנייה, שהפרחים אומרים לי מי מהם חוזר איתי לחנות. כמה פעמים הטלתי ספק בכך כאשר חשבתי שאני צריכה לקנות סוג מסוים של פרח. כל פעם שזה קרה באותו יום הטלפון היה מצלצל עם הזמנה של אותו פרח.
אם הייתי מנקה, הפרחים היו מדברים איתי באופן שונה. לפעמים יכולתי לשלב את הצבעים השונים ולהבין מיד שאני עובדת עם השראה. לפעמים הייתי מתרחקת מזר פרחים גדול שעיצבתי, מסתכלת עליו ומתפלאת מי הכין אותו מכיוון שאני בהחלט לא יודעת לעשות דברים כאלה. כאשר ידיי נעו ועבדו במהירות, ידעתי שהשראה עוברת דרכי. אני פשוט ניסיתי לשמור על מחשבות שקטות ולנקות כדי שלא להפריע לאלוהים לעשות עבודה הנפלאה שלו.
החיים כל כך קלים אם פשוט מרפים ובוטחים שהאלוהות תנחה אותך לנתיב הנכון. יותר קל לומר זאת מלבצע. אני עדיין עובדת כל רגע בכל יום לטהר ולהאמין גם אחרי כל הדברים הנפלאים שה”אני” נתן לי. מדהים כמה אנו מקשים על חיינו וכמה פשוטים הם יכולים להיות!